قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی

: قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار قزوین آستان|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|بقاع متبرکه ایران اسلامی|آرامگاه های مقدس اسلامی
آستان مقدس حضرت حسین بن علی بن موسی الرضا علیه السلام شهر قزوین|فرزند امام رضا (ع)|ابن الرضا (ع)|شاهزاده حسین قزوین|خادمین افتخاری آستان|سایت قزوین آستان

سایت قزوین آستان ( QazvinAstan.ir ) – استاندار قزوین با تاکید بر جذب بخش خصوصی برای اجرای طرح ها و برنامه های دستگاه های اجرایی از سوی مدیران، گفت: باید برای دعوت این بخش به فعالیت فرش قرمز پهن کرد.

به گزارش سایت قزوین آستان به نقل از ایرنا، فریدون همتی روز سه شنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان قزوین که در استانداری تشکیل شد، افزود: بخش خصوصی به امنیت و تکریم نیازمند است و مانند پرنده ای است که اگر به آن بی توجه و غافل باشیم از دست ما می پرد.
وی، اعتبارها و بودجه های دولت را محدود و ناکافی دانست و گفت: عقل و منطق نشان می دهد راهی جز فعال کردن هرچه بیشتر بخش خصوصی برای پیشبرد کارها و امور وجود ندارد.
همتی خاطرنشان کرد: هر مدیری که بتواند از ظرفیت بخش خصوصی به شکل مناسب بهره مند شود، وی را باید جزو مدیران خوب و ممتاز بدانیم.
استاندار قزوین، جذب بخش خصوصی را تاکید صریح رییس جمهوری و دولت خواند و گفت: در این رابطه نباید زمان را از دست داد و فرصت سوزی کرد.
نماینده عالی دولت در استان قزوین با بیان اینکه روایت می شود ایرانیان خارج از کشور چیزی بین ۳ تا ۵هزار میلیارد دلار منابع مالی دراختیار دارند، ادامه داد: این درحالی است که مجموع درآمدهای نفتی کشور از ابتدا تاکنون یک هزار میلیارد دلار بوده است و این موضوع اهمیت جذب سرمایه گذاران و بخش خصوصی را به ما گوشزد می کند.
همتی با تاکید بر تلاش برای جذب سرمایه گذاری های خارجی در استان، اظهار کرد: امروزه بخشی از امنیت هر کشور و جامعه از رهگذر سرمایه گذاری های خارجی بدست می آید چرا که سرمایه گذاران بدلیل حفاظت از منافع خود حامی کشور و محلی که در آن فعالیت دارند، هستند.
وی اظهار کرد: اراده دولت بر این است تا بر تکیه بر بخش خصوصی، کارآمدسازی نظام اداری و تکریم مردم و تحول در حوزه های مدیریتی اقتصاد کشور را مقاومتی کند و تورم و رکود را کاهش دهد.
*** لزوم تحقق برنامه ها و پیشبرد اهداف با مدیریت جهادی و انقلابی
استاندار قزوین با بیان اینکه حل مسایل و مشکلاتی که استان به آنها مبتلا است با مدیریت اداری امکان پذیر نیست، افزود: نگرش مدیران برای فعالیت در حوزه خود و حل مسایل و مشکلات باید تغییر پیدا کند چرا که اگر مدیریت اداری مورد توجه باشد، نتیجه از پیش مشخص است.
وی اضافه کرد: مدیران برای دستیابی به موفقیت در حل مسایل و مشکلات حوزه خود باید از روحیه جهادی و انقلابی برخوردار باشند چرا که همه سابقه و ذهنیت خوبی از مدیریت انقلابی، بسیجی وار و جهادی داریم و می دانیم که اگر کارها با این ویژگی ها دنبال و پیگیری شوند حتما ثمر می نشیند.
نماینده عالی دولت در استان قزوین با بیان اینکه مدیران با برخورداری از روحیه جهادی و انقلابی باید خود را برای انجام کارهای بزرگ آماده کنند، اظهار کرد: باید برای تحقق این کار به استعدادهای بیرونی هر مجموعه تکیه زد و با برنامه و جدیت کافی پا به عرصه کار گذاشت.
وی اظهار کرد: هنر مدیران باید این باشد که از زمان اجرای طرح ها و برنامه های خود بکاهند و به عنوان نمونه کاری که قرار است ظرف پنج سال انجام شود را به شرط رعایت قانون و توجه به حفظ کیفیت و اثربخشی لازم در دو سال به سر انجام برسانند.
*** خلاقیت و نوآوری لازمه مدیریت در دستگاه های اجرایی
همتی، خلاقیت و نوآوری به همراه پشتکار را لازمه مدیریت در دستگاه های اجرایی دانست و گفت: مدیران موفق طول دوره برنامه ریزی خود برای رسیدن به اهداف و برنامه ها و مدت اجرای طرح ها را کوتاه می کنند و از ظرفیت بخش خصوصی نهایت استفاده را می برند.
وی با تاکید بر اینکه مدیران باید از وابستگی به بودجه دولت بکاهند، افزود: وابستگی به پول نفت اقتصاد کشور را مریض و دولت را چاق و بزرگ کرده و در صورتی که همین روند ادامه پیدا کند تا چندین سال آینده باید همه اعتبارهای دولتی صرف هزینه های جاری و پرداخت حقوق و مزایای کارمندان شود در صورتی که نمی توان کشور را به این شکل اداره کرد.
وی با بیان اینکه جنگ هشت ساله علاوه بر تحمیل خسارت های جانی و مالی فراوان فرصت هایی نیز برای کشور به همراه داشت، اظهار کرد:اگر همین نگاه را نسبت به تحریم ها داشته باشیم، درمی یابیم که مقام معظم رهبری به چه منظور بحث اقتصاد مقاومتی را پیش کشیده و مطرح نمودند.
استاندار قزوین گفت: در شرایط سختی که دشمنان علیه کشور وضع کرده اند دانشمندان ما در علوم مختلف خوش می درخشند و توانمندی های دفاعی ما تا حد زیادی افزایش یافته است اما در حوزه مدیریت های داخلی، بهره وری و اداره کارامد و استفاده از قابلیت های خود بهره گیری لازم را نکردیم.
همتی ادامه داد: با علم به این شرایط بود که مقام معظم رهبری با درک خلاء ها و افق آینده پیش روی کشور بر پیاده سازی و تحقق اقتصاد مقاومتی تاکید کردند.
وی اظهار کرد: باید نقش استان قزوین در تببین و تحقق اقتصاد مقاومتی تعیین شود و مدیران دستگاه های اجرایی در این رابطه باید برنامه ریزی لازم را داشته و وقت و انرژی کافی بگذارند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود مدیران را به سه دسته تقسیم کرد و گفت: برخی مدیران در پی حفظ وضعیت موجود هستند و برخی نیز با عملکرد خود وضعیت موجود را به چالش کشانده و عقب گرد دارند که از این دسته مدیران زیادند اما جامعه ما به مدیران تحول گرا که منشاء اثرگذاری و ایجاد یک موج مثبت در حوزه کاری خود باشد، نیازمند است.
نماینده عالی دولت در استان قزوین، وقت مدیران را از آن مردم و کشور دانست و گفت: اگر مردم و نظام به ما مدیران اعتماد کرده اند باید از آن به خوبی برای خدمت رسانی استفاده کنیم بنابراین هر ثانیه از وقت ما باید با برنامه پیش برود و هدر نشود.
استاندار قزوین در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه نباید رسیدن به اهداف مورد نظر در کثرت نشست ها گم شده و مورد غفلت واقع شود، افزود: مدیران باید هدف گزاری کنند تا در پایان عمر دولت بتوان به بخشی از برنامه ها و اهداف تعیین شده دست یافت.
وی در ادامه خواستار شد مدیران به طور هفتگی گزارش عملکرد خود و پیشرفت برنامه ها و طرح های مربوط به دستگاه متبوع را به استانداری ارسال کنند تا در صورت وجود نقص یا مشکل بتوان آنرا گوشزد نمود و حل کرد.
استاندار قزوین همچنین با اشاره به اهمیت نظارت و ارزیابی مدیران و کارکنان در پیشبرد بهتر کارها، گفت ما نظام ارزیابی خود را با برخی کارهای اشتباه نابود کرده و از بین بردیم.
وی با تاکید بر اینکه در ارزیابی های خود باید از دادن نمره و امتیاز کیلویی پرهیز کنیم، افزود: توجه به رابطه و حس ترحم و دلسوزی را در نظام ارزیابی باید کنار گذاشت.
*** مدیران با منطق و استدلال از دولت تدبیر و امید دفاع کنند
نماینده عالی دولت در استان قزوین با بیان اینکه مدیر دولت دکتر روحانی باید مودبانه، با قاطعیت و با منطق و استدلال از مواضع دولت تدبیر و امید دفاع کند و آنها را تببین و تشریح نماید، گفت: مدیران اگر شاهد انتقاد و تخریب دولت بودند باید با ویژگی های یاد شده به آن پاسخ بدهند.
همتی در بخش دیگری از صحبت های خود از آب به عنوان موضوعی مهم در کشور و استان یاد کرد و اظهار داشت: خشکسالی و کمبود بارش و بهره برداری نامناسب از این منبع خدادادی از چالش های مربوط به حوزه آب هستند که باید برای آنها راهکار مناسب جست و جو کرد.
*** ضرورت استفاده از توان بخش خصوصی برای اجرای طرح های مربوط به آب
وی با بیان اینکه با بودجه های دولتی نمی توان برنامه ها و طرح های مربوط به حوزه آب در استان را به این زودی ها به سرانجام رساند، اظهار کرد: در این رابطه باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد و افزون بر فرهنگ سازی برای مصرف و بهره برداری صحیح از کارهای ابتکاری همچون ارائه تسهیلات مالی به کشاورزان برای اجرای طرح هایی که مدیریت بهتر منابع آب را در پی دارد، بهره برد.
استاندار قزوین خواستار شد تا ظرف یک هفته دستگاه های اجرایی گزارش های خود را در خصوص اجرای مصوبه های مربوط به نشست های آب تحویل استانداری بدهند.
همتی با بیان اینکه برای حل مشکلات استان مدیران باید تصمیم گیرنده باشند و راهکار ارائه کنند، افزود: نباید منتظر بود که نسخه علاج مشکلات استان از تهران برای ما ارسال شود.
وی فضای استان برای کار و خدمت به مردم را خوب دانست و گفت: وفاق و همدلی و صمیمیت خوبی را بین مدیران و مسئولان استان شاهدیم و امیدواریم با تقویت این فضا بتوانیم به شکل بهتری در خدمت مردم باشیم.
استاندار قزوین در پایان خاطرنشان کرد: ما مدیران و مسئولان از هر دستگاه و هر قوه همگی در یک کشتی نشسته ایم و اگر خوب و شایسته به مردم خدمت کنیم نظام جمهوری اسلامی را تقویت و دل مقام معظم رهبری را شاده کرده ایم، در غیر این صورت عکس این کار را انجام داده ایم.
۳۰۱۳/ ۶۱۲۸

ارسال سوالات و نظرات

۱۳۹۵ © قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی