قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی

: قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار قزوین آستان|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|بقاع متبرکه ایران اسلامی|آرامگاه های مقدس اسلامی
آستان مقدس حضرت حسین بن علی بن موسی الرضا علیه السلام شهر قزوین|فرزند امام رضا (ع)|ابن الرضا (ع)|شاهزاده حسین قزوین|خادمین افتخاری آستان|سایت قزوین آستان

قزوین
سایت قزوین آستان ( QazvinAstan.ir ) – قزوین ـ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای حفظ هویت ملی خود باید مبارزه، تحریم‌شکنی و بی‌اثر کردن فرهنگ تهاجم دشمن را در حکم آزادسازی خرمشهر بدانیم و به جهاد ادامه دهیم.

به گزارش سایت قزوین آستان به نقل از خبرنگار مهر، محسن رضایی روز دوشنبه در کنگره ملی شهیده شاخص قزوین رقیه رضایی که در تالار اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد، اظهار داشت: تاریخ نشان می‌دهد که هر جا پیامبری ظهور کرده، یک بانوی فداکار نیز در کنار آن بوده است و حضرت علی (ع) با زهرا (س)، پیامبر (ص) با فاطمه و امام حسین (ع) با حضرت زینب (س) تحول‌آفرین تاریخ بوده‌اند.

وی ادامه داد: تا امروز نیز مردان و زنان انقلاب اسلامی با تأسی از ائمه معصومین (ع) در کنار یکدیگر حرکت می‌کنند و زندگی واقعی و خانواده واقعی را در دنیا به درستی تفسیر می‌کنند و این پدیده در مکتب اسلام و انقلاب اسلامی قابل مشاهده و تعبیر است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: همایش گرامیداشت یاد شهیده رقیه رضایی در نقطه‌ای آغاز شده است که اولین پایتخت حکومت اسلامی بوده و می‌توان گفت ورود اسلام به سیاست، از قزوین آغاز شده و یک جامعه بزرگ اسلامی و تمدن اسلامی را شکل داده است.

رضایی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران یکبار دیگر اسلام را به سیاست بازگرداند و برای اولین بار در ۴۰ سال گذشته دین اسلام وارد سیاست شد و نگاه دنیا را تغییر داد و در برابر این اقدام ایران اسلامی هنوز هم تلاش‌های زیادی می‌شود تا راه انقلاب ایران به نتیجه نرسد.

وی گفت: انسان‌های آزاده کشور که هزینه زیادی برای انقلاب داده‌اند، آماده شده‌اند تا در رسیدن به اهداف انقلاب هرگز از پای ننشینند و متوقف نشوند و باید دانست نقطه‌ای که می‌تواند ما را به هدف اصلی برساند، نگاه به گمشده‌ای است که در انقلاب، آن را پیدا کرده‌ایم.

انقلاب موجب هویت‌بخشی ملت ایران شد

رضایی یادآور شد: با انقلاب اسلامی، هویت خود را پیدا کردیم و شناسنامه‌دار شدیم، در حالی که در گذشته ملتی بودیم که زیر سایه آمریکا و اسرائیل ما را تعریف می‌کردند و ایرانیت برای ما معنا نداشت اما با انقلاب، هویت اصلی خود را بازیافتیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در گذشته نفت ما را می‌بردند و به ما اسلحه می‌دادند، اما قادر به تعیین سرنوشت خود نبودیم و با وقوع انقلاب اسلامی می‌توان گفت بزرگترین خط انقلاب، یافتن هویت بود که متوجه شدیم چه کسی هستیم، دنبال چه می‌گردیم و چه می‌خواهیم انجام دهیم.

وی بیان کرد: هر چند از بین بردن استکبار و شکست صدام در جنگ تحمیلی، فتح بزرگی محسوب می‌شود اما باید پذیرفت تربیت شهدایی چون باکری‌ها، مفتح‌ها، بهشتی‌ها و رقیه رضایی‌ها، فتح‌الفتوح اصلی است.

هویت اصلی ما در مبارزه و جهاد است

رضایی در ادامه گفت: هویت ما در اثر مبارزه و جهاد به دست آمده است و اگر آن را متوقف کنیم، دیگر چیزی نخواهیم داشت، زیرا ملتی که آزاد نباشد، استقلال نداشته باشد، دیگر در میان ملت‌ها هم دیده نمی‌شود و هویت هم ندارد و اگر امروز ما را در دنیا می‌شناسند، به واسطه مبارزه با استبداد و استکبار و انقلاب اسلامی است که ما را صاحب هویت کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: امروز این موفقیت را نمی‌خواهند ایران اسلامی داشته باشد، به همین دلیل محاصره اقتصادی و تهاجم فرهنگی را با تمام امکانات و ابزارهای خود آغاز کردند و با راه‌اندازی دهها ماهواره، سایت مجازی و شبکه‌های اجتماعی به صورت هدفمند، فرهنگ ما را بمباران می‌کنند و با تحریم اقتصادی و تهاجم فرهنگی می‌خواهند انقلاب اسلامی ایران را متوقف کنند.

وی افزود: اگر بخواهیم هویت خود را حفظ کنیم، باید به جهاد ادامه دهیم و امروز مبارزه اصلی ما، تحریم‌شکنی و بی‌اثر کردن فرهنگ تهاجم دشمن است که این کار در حکم آزادسازی خرمشهر است.

رضایی تصریح کرد: بالاتر از تحریم‌شکنی، حفظ هویت به دست آمده از انقلاب اسلامی است، زیرا اگر هویت داشته باشیم، وحدت، عزت ملی و پیشرفت هم حاصل می‌شود و هویت تنها با جهاد و مبارزه به دست می‌آید.

ریشه‌کن کردن فقر و بیکاری اولویت نظام باشد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: امروز در کنار شعارهای «مرگ بر آمریکا» که در راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز آن را سر می‌دهیم، باید بتوانیم فقر و بیکاری را از کشور بیرون کنیم و با تحریم‌ها نیز مقابله کنیم و این کار یک جهاد عظیم دیگر است.

رضایی اظهار داشت: امروز نباید ایران اسلامی فقط مسیر ترانزیت دیگر کشورها باشد، بلکه باید تجارت را خودمان انجام دهیم و اگر قرار باشد پول ملی ما با امارات متحده مقایسه شود، یک ذلت بزرگ است.

وی عنوان کرد: اگر بخواهیم در بُعد اقتصادی و فرهنگی هم عزت داشته باشیم، باید کالاهای ما در بازارهای منطقه و جهان نیز حضور پیدا کند تا بتوانیم اقتصاد خود را متحول کنیم.

رضایی ادامه داد: همچنان که در امنیت و دفاع توانسته‌ایم به افتخارات بزرگی نایل شویم، اگر به جوانان متعهد میدان داده شود، می‌توانیم در این عرصه‌ها نیز تحول بزرگی ایجاد کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولتمردان باید به جوانانی که خرمشهر را آزاد کردند و موشک‌هایی با برد ۲۰۰۰ کیلومتر می‌سازند، اجازه دهند وارد اقتصاد شوند.

وی بیان کرد: اگر جوانان ما با هویت و غیرت دینی وارد عرصه‌های صنعت و کشاورزی شوند، مطمئن باشید موفقیت‌های آنها کمتر از موشک‌سازی نخواهد بود.

رضایی افزود: با برنامه‌ریزی درست می‌توان همه خانه‌های خود را به محل کسب و کار و تولید تبدیل کرد، اما باید بدانیم هویت ما در جهاد و مبارزه است و اگر دست از مبارزه بِکِشیم، به ملتی تسلیم و وازده تبدیل خواهیم شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر هویت خود را حفظ کنیم، همه مسائل حل و فصل می‌شود.

وی ادامه داد: ارتباطات خارجی لازمه اداره کشور است و هیچ کسی با تعامل با جهان مخالف نیست و مذاکرات هم همیشه بوده و خواهد بود، اما باید ببینیم تاکنون چه چیزی از این مذاکرات به دست آوردیم. مذاکره برای تعامل و حفظ هویت ملی بوده یا برای گدایی آن را انجام داده‌ایم؟

دیپلماسی باید هویت‌بخش ما باشد

رضایی یادآور شد: امروز به نقطه حساسی رسیده‌ایم و همه فشارها بر این است که ما را متوقف کند و اگر در فرهنگ و اقتصاد به نقطه اوج و موفقیت نرسیم، در مقابل شهدا مسئول خواهیم بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آمریکا در صدد تسلیم کامل ایران است و می‌خواهد از ما زمان بگیرد و بزرگترین اشتباه دولتمردان این است که به آمریکا زمان بدهند.

وی با بیان اینکه دیپلماسی کشور باید در مسیر هویت‌بخشی ما باشد خاطرنشان کرد: امنیتی که ایران اسلامی در منطقه ایجاد کرده، از همه کشورها بیشتر است و امروز ما با داعشی که دشمن جهان است، در جنگ هستیم و متهم کردن ما از سوی دشمنان، انحراف اذهان عمومی است؛ لذا باید به گونه‌ای رفتار کنیم که در مسیر اقتصاد، فرهنگ و خانواده متوقف نشویم و به جوانان و زنان انقلابی خود، فرصت عرض اندام و مشارکت در امور را بدهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در انقلاب اسلامی گام‌های بلندی برداشته‌ایم اما در فرهنگ و اقتصاد عقب هستیم و همه باید کمک کنند تا اقتصاد ما نیز مانند دفاع و سیاست ارتقا پیدا کند.

وی افزود: نمادهای مانند شهیده رقیه رضایی، باکری‌ها و سایر شهدای والامقام اگر به درستی به مردم معرفی شوند، می‌تواند تحولی عظیم در جوانان کشور ایجاد کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: هر چند در شرایط کنونی فضا بسیار مسموم است و تبلیغات و شایعه‌ها و هجمه‌های فرهنگی بی‌سابقه است، اما با صداقت، اخلاص و معرفی شهدای الگو می‌توان روح بلند جوانان را احیاء کرد و در مسیر انقلاب و ارزش‌ها، گام‌های بلندی برداشت.

ارسال سوالات و نظرات

۱۳۹۵ © قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی