قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی

: قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار قزوین آستان|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|بقاع متبرکه ایران اسلامی|آرامگاه های مقدس اسلامی
آستان مقدس حضرت حسین بن علی بن موسی الرضا علیه السلام شهر قزوین|فرزند امام رضا (ع)|ابن الرضا (ع)|شاهزاده حسین قزوین|خادمین افتخاری آستان|سایت قزوین آستان

قزوین سایت قزوین آستان ( QazvinAstan.ir ) -قزوین- استاندار قزوین گفت: با وحدت و همدلی و استفاده از ظرفیت نمایندگان، ائمه جمعه، نخبگان و رسانه ها برای توسعه استان در بخش های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و دانشگاهی با جدیت گام برخواهیم داشت.

به گزارش سایت قزوین آستان به نقل از خبرنگار مهر، فریدون همتی ظهر شنبه در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل استانداری ضمن تشریح اولویت ها و برنامه های خود خواستار همراهی رسانه ها برای خدمت رسانی بهتر به مردم شد.

همتی با گرامیداشت اربعین حسینی گفت: حضور میلیونی مردم اقصی نقاط جهان در مراسم اربعین حسینی نشان داد هیچ تجمعی به این عظمت در جهان شکل نگرفته و این حضور حتی از مناسک حج باشکوهتر و بدون هیچ مشکلی برگزار شد و دنیا به آن اعتراف کرد.

استاندار قزوین بیان کرد: رسانه ها در بسترسازی برای خدمت رسانی نقش مهمی دارند و هر کس هر تریبونی که دارد باید در مسیر همدلی، همزبانی، خدمت رسانی بیشتر به کار گیرد تا توسعه استان شتاب گیرد.

وی گفت: باید همه در عمل نشان دهیم که پاببند منویات رهبری هستیم و حرکت در مسیر تفرقه، سهم خواهی، دامن زدن به تهمت و شایعات حرکت در مسیر دشمن و ضد انقلاب است.

همتی بیان کرد: رفتار وحدت آمیز به معنای نبودن سلیقه و تکاثر نیست اما در کنار احترام به همه سلایق باید وحدت و همدلی را در جامعه نهادینه کنیم و اجازه ندهیم تفرقه و تشتت در استان ریشه بدواند زیرا زیربنای توسعه، وحدت و همدلی است.

رسانه ها انصاف و شجاعت داشته باشند

استاندار تصریح کرد: از رسانه ها انتظار داریم شجاعت و انصاف داشته باشند و آنچه به نفع مردم است را منعکس و باایجادامید و نشاط در جامعه با قلم و خبرهای خود به شادابی جامعه کمک کنند.

وی بیان کرد: هر قلم و رسانه و یا سخنرانی که موجب ناامیدی، ناکارآمدی دولت و مسئولان شود در مسیر ضد انقلاب گام برداشته
و محکوم است.

همتی گفت: از رسانه های استان انتظار شجاعت، انصاف، رسالت حرفه ای و غیرت دینی داریم تا در مسیر ارزشها گام برداشته و در مسیر خدمت به مردم گام بردارند.

محور انتخابات اخلاق اسلامی باشد

همتی با اشاره به فرارسیدن انتخابات اظهارداشت: باید محور رقابتها در این انتخابات آموزه های دینی و اخلاق اسلامی باشد و دست اندرکاران انتخابات وظیفه دارند با بسترسازی به گونه ای حرکت کنند تا مشارکت حداکثری مردم محقق شده و ازآراء مردم صیانت شود.

وی اضافه کرد: این مشارکت حداکثری می تواند پشتوانه ای قوی برای دولت برای مرحله دوم برجام باشد و اقتدار نظام را دوچندان کند تا طرف های مذاکرات به خواسته های ملت تن دهند.

استاندار قزوین یادآورشد: همه مراحل و فرآیند انتخابات حق الناس است و به هیچکس اجازه نخواهیم داد حتی یک رای را جابجا و یا مخدوش کند و تلاش می کنیم شعار فراجناحی بودن دولت عملیاتی شود زیرا برای دولت پیروزی هیچ جناحی مهم نیست و هدف صیانت از آراء مردم و برگزاری انتخاباتی قانونی است.

جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در استان اولویت دارد

همتی که حمایت از بخش خصوصی را درابتدای ورود خود به استان بارها مطرح کرده این بار نیز موفقیت در کارها را در گرو مشارکت بخش خصوصی دانست و اظهارداشت: مهمترین وظیفه استانداران در شرایط کنونی حمایت از بخش خصوصی برای مشارکت در کار است و ما هم تلاش می کنیم ضمن شناسایی سرمایه گذاران استان و خارج از استان و نیز خارج از کشور ضمن سپردن کارهای مهم و طرح های نیمه تمام برای ایجاد اشتغال از این ظرفیت بخوبی استفاده کنیم.

استاندار گفت: باید امنیت و بستر لازم برای حضور امن و توام با آرامش بخش خصوصی برای فعالیت فراهم شود تاتوسعه استان شتاب گیرد و مردم از خدمات نظام برخوردار شوند.

پاسخگوی انتصابات هستم/ مدیران ضعیف و غیر ارزشی کنار می روند     
    
همتی ضمن دفاع از انتصابات خود در استان که برخی آن را شتابزده دانسته بودند گفت: امام جمعه محترم به عنوان پدر معنوی استان
هم با اطلاعاتی که به ایشان داده بودند در مورد انتصابات رهنمودهایی ارائه کرده اند که حق ایشان است تا دغدغه های خود را مطرح کنند و وظیفه ما توضیح دادن و تشریح واقعی مسائل است.

وی افزود: حتما به تذکر نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در دوران خدمت نیازمندم و آن را یک ارزش می دانم و تلاش می کنم اطلاعات درست به ایشان برسد و ضمن تقویت روابط خود با امام جمعه و نمایندگان مصمم هستم از این ظرفیت ها برای امور مهم و توسعه استان استفاده شود.

همتی گفت: چند نفری که منصوب شده اند همه از خانواده شهدا و جانبازان و جبهه رفته هستند و پایبند ولایت و ارزشهای اسلامیند
و با تجربه کاری که دارند می توانند به استان خدمت کنند.

وی افزود: نباید با تهمت و فترا نیروهای مخلص را از خدمت بازداریم و اگر کسانی که جانباز شیمیایی هستند را نامحرم بدانیم در مسیر دشمن حرکت کرده ایم و این کار هم نوعی فتنه انگیزی است.

استاندار بیان کرد: باید رفتار دولت در مسئولان استان اعم از بخشدار، فرماندار و مدیران دستگاههای اجرایی دیده شود و هر جا لازم بود با تغییر مدیران اصلاح لازم صورت می گیرد اما آمده ایم تا ضمن تقویت ارزشهای اسلامی و تکریم مردم و رفع دغدغه انها به استان خدمت کنیم.    

همتی یادآورشد:جابجایی مدیران گردش کاربین نخبگان است و ما هم ضمن احترام به دیدگاههای محتلف تلاش می کنیم افراد توانمند و شایسته را بکار گیریم تا امور استان شتاب گیرد.

وی اضافه کرد: همه جریانهای داخل نظام برای ما محترم هستند و ضمن احترام به سلیقه ها و دیدگاههای مختلف افرادی که منصوب شده اند توانمند و کارآمد هستند و شما هم به نتیجه کار توجه کنید نه افرادی که انتخاب شده اند.

ارتقاء جایگاه ملی استان ضروری است

استاندار گفت: به جای پرداختن به حاشیه و این که چه کسی فرماندار و بخشدار شده و ایجاد اختلاف بین مسئولان و نمایندگان و امامان جمعه باید از ظرفیت های استان برای ارتقاء جایگاه قزوین در سطح ملی استفاده کنیم و با افزایش اعتبارات به تولید و اشتغال کمک کنیم.

همتی تصریح کرد: باید فضای لازم برای سرمایه گذاری ایجاد شود تا استان ما بیکاری نداشته باشد و با تقویت درآمدهای مردم زمینه بهبود معیشت عمومی را فراهم کنیم.

وی بیان کرد: استان قزوین با نزدیکی به تهران و داشتن ظرفیت های کشاورزی و صنعتی و گردشگری اگر درست مدیریت شود میتواند جایگاه ویژه خود را پیدا کند لذا تلاش می کنیم از همه ظرفیت های صنعتی استان استفاده شود و واحدهای نیمه فعال و در آستانه تعطیلی به شرایط بهتری برسند.

توسعه استان قزوین را با جدیت دنبال می کنیم

همتی گفت: حرکت در مسیر آمایش سرزمین، توسعه کشاورزی مدرن و کارآمد و به روز، حل مشکل آب استان، تسریع در اجرای طرح  های ملی مانند جاده قزوین، الموت به تنکابن، راه آهن قزوین به رشت، تحقق اقتصاد مقاومتی، اجرای سیاست های ابلاغی رهبری، آبادی روستاها، کاهش هدر رفت آب، توسعه محیط زیست پایدار، استفاده از انرژی های نو، راه اندازی پنجره واحد و کاربردی کردن دانشگاهها و جلوگیری از بیابان زایی مهمترین محورهای کاری در استان قزوین است.  

استاندار بیان کرد: درب اتاق مدیران استان به روی همه مردم و رسانه ها باز است و ضمن پذیرش انتقادهای سازنده آماده تعامل با رسانه ها برای رسیدگی به امور مردم و تحقق حرکت شتاب بخش توسعه استان قزوین هستیم.

استاندار قزوین در پایان به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ داد که در خبر بعدی منتشر خواهد شد.

ارسال سوالات و نظرات

۱۳۹۵ © قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی