قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی

: قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار قزوین آستان|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|بقاع متبرکه ایران اسلامی|آرامگاه های مقدس اسلامی
آستان مقدس حضرت حسین بن علی بن موسی الرضا علیه السلام شهر قزوین|فرزند امام رضا (ع)|ابن الرضا (ع)|شاهزاده حسین قزوین|خادمین افتخاری آستان|سایت قزوین آستان

سایت قزوین آستان ( QazvinAstan.ir ) –  استانها-ایرنا- معاونان رئیس جمهوری ، وزیران و معاونانشان در سفر به اقصی نقاط کشورمان به بررسی وضعیت پیشرفت طرح های عمرانی ، اقتصادی ، فرهنگی و بهداشتی در شهرها و روستاها پرداختند و برای رفع مشکلات موجود راهکارهای لازم را ارائه کردند.

سایت قزوین آستان : معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در هفته ای که گذشت روزهای پرکاری را با سفر خود به استان های مختلف کشورپشت سرگذاشت.
استان های مرکزی ، کرمانشاه و همدان از جمله استان هایی بود که پذیرای محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه بودند.
نوبخت در سفر خود به استان مرکزی در جریان بازدید از خط راه آهن غرب کشور و مراحل پیشرفت ایستگاه راه آهن ساوه، گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان در بودجه سال ۹۶ ، علاوه بر اعتبار سالانه برای چهار اولویت توسعه راه آهن، محیط زیست، آب و فاضلاب اختصاص یافت.
وی افزود : ۲ هزار میلیارد تومان این اعتبار برای توسعه و گسترش حمل و نقل ریلی کشور اختصاص یافته است.
وی، توسعه خطوط ریلی را یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید عنوان کرد و ادامه داد: راه آهن غرب از اهمیت ویژه ای برای دولت و سازمان برنامه و بودجه برخوردار است و بر این اساس اعتبار قابل توجهی برای تکمیل برخی قطعات آن اختصاص یافته است.
معاون رئیس جمهور بیان کرد: امید است با تامین اعتبار لازم ، این طرح تا پایان سال تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.
نوبخت با یادآوری سفر هیات دولت به استان مرکزی گفت: در سفر هیات دولت به این استان مصوباتی برای بهبود وضعیت صنایع و محیط زیست استان تصویب شد که در سفر دو هفته آینده مقامات به استان این مصوبات توسط استاندار و مسئولان استانی پیگیری می شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه پیگیری تکمیل ایستگاه راه آهن ساوه را برنامه های سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد و افزود: بهره برداری از این ایستگاه نقش مهمی در توسعه ملی و منطقه ای و تسریع در حمل مسافر و بار از تهران به سمت غرب و جنوب کشور دارد.
معاون رییس جمهوری در ادامه از مسیر ریلی ساوه تا نوبران توسط قطار بازدید کرد و پس از توقف کوتاه در ایستگاه بخش نوبران و بازدید از این ایستگاه راهی همدان شد.

** گسترش حمل و نقل ریلی اولویت دولت در برنامه ششم توسعه است
نوبخت پنجشنبه هفته گذشته را در کرمانشاه بود و در جلسه شورای برنامه ریزی این استان گفت : گسترش حمل و نقل ریلی یکی از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید در برنامه ششم توسعه است .
وی این اولویت را در راستای ادامه اقدامات صورت گرفته برای توسعه حمل و نقل ریلی طی سه سال اخیر برشمرد و افزود: در دولت یازدهم تاکنون ۷۰۰ کیلومتر از راه آهن فرسوده که قبلا به بهره برداری رسیده بود، تعویض و یک هزار کیلومتر نیز بهسازی شده است .
نوبخت همچنین با بیان این که یکی از مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی که در دولت تشکیل شده اتصال پنج استان به شبکه حمل و نقل ریلی است ، گفت: خط تهران- همدان- سنندج، ملایر- فیروزان- کرمانشاه، مراغه- ارومیه، میانه- بستان آباد- تبریز و قزوین- رشت- آستارا خطوط حمل و نقل ریلی جدید کشور خواهند بود.

اما مدیران ارشد در هفته گذشته بیشترین سفر خود را به استان البرز داشتند و از طرح ها و فعالیت های عمرانی زیادی در مناطق مختلف این استان بازدید کردند.
از جمله مسئولان کشوری حاضر در استان البرز وزیر کشور ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ، معاون وزیر و رئیس موسسه تحقیقات ، ترویج و آموزش وزارت جهاد کشاورزی و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بودند.

** وزیر کشور : ۲۰ سال تاخیر در توجه به مسائل اجتماعی کشور داریم
وزیر کشور در سفر خود به استان البرز در بیست و پنجمین اجلاس سراسری نماز در البرز شرکت کرد و با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در زمینه آسیب های اجتماعی گفت :براین اساس وزرات کشور بر موضوع آسیب های اجتماعی متمرکز شده و جمع آوری مسائل مربوط به آسیب های اجتماعی توسط دستگاه های اجرایی اقدامی بود که در قالب طرحی تدوین و تقدیم رهبر معظم انقلاب شد.
عبدالرضا رحمانی فضلی افزود: براین اساس جلسه ای با حضور سران قوا و تمام متولیان اجتماعی کشور برگزار شد که رهبر معظم انقلاب ضرورت تشکیل این نشست را اعلام کرده بودند.
وی اظهار داشت: نشست دیگر به فاصله چند روز برگزارشد که این نشست ۲۲ سخنران داشت.
وزیر کشور با بیان اینکه ۲۰ سال تاخیر در توجه به مسائل اجتماعی کشور داریم ، گفت: باید این زمان توسط مسئولان جبران شود و براین اساس مقرر شد در نشست های دیگر دستگاه ها در خصوص فعالیت ها توضیح دهند.
این مسئول خاطرنشان کرد: ۵ اولویت مشخص شد که اعتیاد به مواد مخدر، حاشیه نشینی، طلاق، مفاسد اخلاقی و مناطق بحران خیز محور تعیین شده از سوی رهبری برای این نشست ها بود.
وی گفت: ۵۰ درصد طلاق ها در کشور ناشی از اعتیاد و ۵۰ درصد متاثر ازدیگر عوامل است.
رحمانی فضلی ادامه داد: باید مرکزیتی برای هماهنگی و برنامه ریزی صورت گیرد که براین اساس رئیس شورای اجتماعی توسط رییس جمهوری تعیین شد و در کنار آن دستگاه چابکی به نام سازمان مدیریت امور آسیب های اجتماعی نیز فعال و بودجه مستقلی برای این امر معین شد.
وی با اشاره به اینکه هیچ موضوعی از آسیب های اجتماعی برای مقام معظم رهبری با اهمیت تر نیست گفت: سال گذشته تمام دستگاه ها گزارش عملکرد شش ماهه در زمینه آسیب های اجتماعی ارائه دادند که اعلام خرسندی رهبر معظم انقلاب را درپی داشت.
رحمانی فضلی افزود: درجلسه پنجم آسیب های اجتماعی که امسال برگزار شد و علی رغم موضوعات انتخاباتی به تعویق انداخته نشد، گزارشی از امور اجرا شد و تاثیر آن مد نظر رهبری معظم انقلاب بود که این امر نیز اجرایی شد.
وی گفت: امید است تمامی آحاد مردم در برابر مبارزه با آسیب های اجتماعی به مسئولیت سنگین خود پی برده و در این رابطه به جد اقدام کنند.
وزیر کشور افزود: علما در راس اجتماعی کردن مبارزه با آسیب های اجتماعی قرار دارند و چنین موضوعاتی باید با کمک مردم و مسئولان حل شود.
وی با اشاره به لزوم سازماندهی وسیع آسیب های اجتماعی از سوی فرهیختگان و اقشار موثر جامعه ، گفت: تنوع آسیب ها بسیار وسیع است و باید تک تک اقشار جامعه نسبت به آن احساس مسئولیت کنند.
وی اظهار داشت: باید تلاش کنیم در مقابل فرهنگی که غرب به عنوان لذت جویی ، هیجان زندگی و تضعیف ارزش ها برای جوانان دارد، اگر بخواهیم مصون سازی کنیم باید ارزش ها را تقویت کنیم.

در جریان سفرهای مدیران ارشد به استان البرز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز برای شرکت در مراسم افتتاح هفته پژوهش در استان البرز به این استان سفر داشت و از مرکز فضایی ایران واقع در ماهدشت کرج بازدید کرد.
محمود واعظی ضمن بازدید از مرکز فضایی ایران در ماهدشت در جمع کارکنان این مرکز حضور یافت و با تاکید براینکه در کشور هیچ محدودیتی برای توسعه فعالیت های فضایی و ماهواره ای نداریم ، گفت : اکنون برنامه ۱۰ ساله برای توسعه این فعالیت ها در کشور داریم و تا ۳۰ ماه آینده ماهواره ملی سنجش از راه دور را نیز می سازیم و همچنین ازپیش بینی اختصاص ۵ هزار میلیارد ریال اعتبار برای فعالیت فضایی ایران در سال آینده خبر داد.
وی اظهار داشت: یکی از مراکز فعال در این زمینه ایستگاه های زمینی مرکز ماهدشت واقع در استان البرز است که کارهای خوبی در این مرکز انجام شده و تجهیزات خوبی دارد و نیاز به توسعه بیشتر دارد.
واعظی گفت: با توجه به اینکه قرارداد ماهواره ای ملی سنجش از راه دور را منعقد کرده ایم و امیدواریم هستیم تا ۳۰ ماه آینده در مدار قرار گیرد، نیاز داریم تا این مرکز را به عنوان مرکز اصلی سنجش از راه دور تجهیز کنیم.
وی بیان داشت: ما برای توسعه کشور به عنوان توسعه پایدار در بخش های مختلف همچون محیط زیست، کشاورزی، صنعت، معدن و… نیازمند اطلاعاتی هستیم که این مرکز تولید می کند و می تواند این مرکز در اختیار دستگاه های مختلف قرار گیرد.
این مقام مسئول ضمن ابراز امیدواری درباره اینکه این مرکز در خدمت توسعه کشور باشد، افزود: یک برنامه ۱۰ ساله در دبیرخانه شواری عالی فضایی داریم که بر اساس این برنامه کاری جدی شروع کردیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور اضافه کرد: این برنامه ۲ خط موازی دارد که یک خط آن توجه ویژه ای به فناوری فضایی و ساختن ماهواره های بومی در بخش سنجش از راه دور و مخابرات دارد.
وی خط دیگر این برنامه را بومی سازی تکنولوژی فضایی دانست و گفت: این فناوری، یک تکنولوژی پیشرفته و لبه تکنولوژی است، و تولید این ماهواره ها یک کار زمان بر است و با توجه به وجود نیروهای متخصص خوبی که در کشور داریم درصدد هستیم که این برنامه را گام به گام پیش ببریم.
واعظی با بیان اینکه نیازهایی که مربوط به کارهای تحقیقاتی پژوهشگاه وفعالیت های این مرکز است را تامین می کنیم، گفت: در بازدید از بخش های مختلف این مرکز، نیازمندی های لازم برای آزمایشگاه های پیشرفته این مرکز را قرار شد تامین شود و یک مرکز هم برای بانک اطلاعاتی عکس برداری های هوایی راه اندازی می شود که بودجه آن هم تامین می شود.
اما هفته گذشته وزیر بهداشت در سیستان و بلوچستان بود و معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به ساری سفر کرد و معاون توسعه مدیریت ، منابع و امور استان های وزارت صنعت ، معدن و تجارت به بیرجند، معاون اموراقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به اهواز، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به یاسوج ، معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع به بندرعباس و معاون درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به تربت حیدریه و گناباد سفر داشت.

** وزیر بهداشت:کلنگ زنی بیمارستان راحت است ولی اگر ساخت آن به سرانجام نرسد، آبروریزی به بار می آورد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به ایرانشهر در سیستان و بلوچستان از ارتقای دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر تا پایان امسال به دانشگاه خبر داد و تحقق آن را مستلزم انجام مقدماتی دانست که نیازمند کمک مردم است. دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی جمعه شب در جمع مردم شیعه و سنی این شهر در مسجد الزهرا(س) اهل سنت ایرانشهر اظهار کرد: عوض کردن تابلو و نام دانشکده به دانشگاه علوم پزشکی به تنهایی مشکلی حل نمی کند و کار به جایی نمی برد بلکه باید از لحاظ محتوا و رفع نیازهای زیربنایی مورد توجه قرار گیرد و محقق شود.
وی تصریح کرد: تا پایان دولت تدبیر و امید بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی در ایرانشهر ساخته می شود تا مردم برای درمان به سایر استان های کشور عزیمت نکنند.
این مسئول خاطرنشان کرد: کلنگ زنی بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی در ایرانشهر کار راحتی است ولی اگر نتوان عملیات ساخت آن را سرانجام رساند آبروریزی به بار خواهد آورد.
وی ادامه داد: ساخت بیمارستان نیاز به ردیف بودجه دارد که به محض ایجاد این ردیف کار ساخت این بیمارستان تا پایان دولت تدبیر و امید به پایان می رسد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمام تلاش خومان را برای ایجاد این بیمارستان انجام خواهیم داد چرا که این مردم نیاز به بهترین ها دارند و لایق بهترین ها هستند.

مردم شهرهای قم ، مشهد ، بوشهر ، شهرکرد، قصرشیرین ، شاهرود ، اصفهان ، آبادان و خرم آباد نیز به ترتیب میزبان معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، معاون وزیر جهاد کشاورزی ، قائم مقام وزیر کشور ، قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت ، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی ، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، معاون وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، معاون وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بودند.
قزوینی ها نیز در هفته گذشته میزبان معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی بودند و مردم ارومیه پذیرای معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده بودند ، مردم کرمانشاه از معاون حقوقی ، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استقبال کردند و بوشهری ها نیز از معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست میزبانی کردند.
سنندج هفته گذشته مقصد معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی بود، اما بیرجندی ها نیز پذیرای معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران بودند، اصفهان مقصد معاون آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بود و مسئولان زاهدان نیز از معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و مدیرعامل صنایع کوچک شهرک های صنعتی ایران استقبال کردند.
در سفری که وزیر ورزش و جوانان به استان بوشهر داشت در آئین آغاز مسابقات همگانی مینی فوتبال طرح فجر امید استان شرکت و همچنین مجموعه ورزشی شهدای ورزشکار شهرستان کنگان را افتتاح کرد و عملیات اجرایی ۲۳۰ پروژه زمین والیبال روستایی در این استان با حضور وی آغاز شد.
در سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان سیستان و بلوچستان ، فاز دوم کارخانه تولید لوله GRP در شهرستان نیمروز با حضور وی به بهره برداری رسید و محمود حجتی ضمن پشتیبانی از طرح آبیاری ۴۶ هزار هکتاری در منطقه سیستان ، حمایت از طرح های تولیدی در این استان را از اولویت های این وزارتخانه دانست.
سفر مقامات ارشد دولت به استان ها علاوه بر تثبیت فرآیندهای تصمیم گیری در روند اجرای برنامه ، موجب تقویت روحیه کار در بدنه اجرایی می شود .
**تنطیم کننده: ناهید صفری **انتشار دهنده : سید سعید حسینی

ارسال سوالات و نظرات

۱۳۹۵ © قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی