قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی

: قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار قزوین آستان|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|بقاع متبرکه ایران اسلامی|آرامگاه های مقدس اسلامی
آستان مقدس حضرت حسین بن علی بن موسی الرضا علیه السلام شهر قزوین|فرزند امام رضا (ع)|ابن الرضا (ع)|شاهزاده حسین قزوین|خادمین افتخاری آستان|سایت قزوین آستان

دفاع مقدس سایت قزوین آستان ( QazvinAstan.ir ) – قزوین- مسئول سیاسی سپاه قزوین گفت: با بهره بردن از خاطرات جانبازان و وصیت‌ نامه‌های شهدا دوران دفاع مقدس دانشگاه بزرگی برای گرفتن درس عبرت، عزت و شرف است.

به گزارش سایت قزوین آستان به نقل از خبرنگار مهر، علی کوچک ‌خانی روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس که در سپاه قزوین برگزار شد اظهارداشت: دفاع مقدس جنگ تحمیل شده به ایران از سوی استکبار جهانی بود که قدرت‌های غرب و شرق و اعراب منطقه برای براندازی انقلاب اسلامی بسیج شده و این توطئه بزرگ را برنامه ‌ریزی کردند.
 
وی اضافه کرد: در جنگ تحمیلی جوانان این آب و خاک شجاعانه و جان بر کف با مدیریت الهی امام خمینی (ره) با دفاع از تمامیت ارزی کشور از استقلال این مرز و بوم صیانت کردند.

کوچک‌ خانی تصریح کرد: با گذشت سی سال از جنگ تحمیلی همچنان مبارزه استکبار با آرمان‌های انقلاب اسلامی ادامه دارد و دشمن با استفاده از نفوذ فرهنگی و جنگ سرد در برابر ایران اسلامی قد علم کرده است.

وی بیان کرد: آگاه ‌سازی تمام اقشار جامعه به خصوص جوانان از دستاوردهای انقلاب ضروری است و باید با یادآوری خاطرات دفاع مقدس، تشریح جان‌ فشانی‌های رزمندگان و بزرگداشت نام و یاد شهیدان روحیه شهادت‌طلبی و ایثار و همچنین عرق ملی را در جوانان تقویت کرد.

وی گفت: رزمندگان و پیش‌ کسوتان سرمایه‌های کشورند و باید با دعوت از آنها برای بیان خاطرات و دستاوردهای جنگ کاری کنیم تا دفاع مقدس برای جوانان ملموس تر شود.

کوچک‌ خانی خاطرنشان کرد: باید علاوه بر بیان خاطرات جنگ، موضوعات و بحث‌های روز نیز در جهت افزایش بصیرت جوانان مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به روحیه شجاعت توام با ریسک‌ پذیری بالای جوانان بهتر است با بیان رشادت‌های رزمندگان قشر جوان را که اغلب جنگ جانانه را می‌پسندند به مطالعه و تفکر پیرامون دفاع مقدس علاقه‌ مند کرد.
 
مسئول سیاسی سپاه صاحب‌الامر (عج) قزوین اظهارداشت: با بهره بردن از خاطرات جانبازان و وصیت‌ نامه‌های شهدا باید از دفاع مقدس هم عبرت گرفت و درس عزت و شرف آموخت.

مسئول تعلیم وتربیت سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل(ع) آوج گفت: تفکر بسیجی که تبلور اندیشه‌های امام خمینی(ره) است در دوران دفاع مقدس نماد عینی  پیدا کرد.

حجت الاسلام علی خدامراد گفت: حفظ حالات معنوی دفاع مقدس اولین و مهم ترین راه حفظ ارزش های این دوران است و با تاسی از سفیران عاشورا حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) باید هویت خود را در راستای بازشناسی ارزشهای دفاع مقدس و حفظ روحیه جهاد گری و شهادت طلبی، حفظ کنیم.

خدامراد یکی از راههای نشر ارزش های دفاع مقدس را تدوین تذکره شهداء، تعلیم و تفسیر وصیت ها، تفهیم پیام ها و انتظارات شهداء به نسل حاضر دانست و افزود:
استفاده از ظرفیت های موجود، باز شناسی هویت ملی و اقتدار کشور در دنیا می تواند در این زمینه راهگشا و کارآمد باشد.

فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین از اجرای ۱۵۰ برنامه در هفته دفاع مقدس خبرداد.

فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین گفت: در هفته دفاع مقدس بیش از ۱۵۰ برنامه در شهرستان قزوین برگزار می شود.

سرهنگ محرمعلی والدی فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در جلسه هماهنگی هفته دفاع مقدس این ناحیه ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس گفت: هفته دفاع مقدس فرصت یادآوری حساسیت شرایط و اهمیت مراقبت از دشمن است.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس به‌ عنوان سپر امنیت‌آفرین برای کشور و نسل جوان در گذرگاه‌های سخت و پر خطر زمانه اکسیر معجزه‌گری است که خواهد توانست ضمن حفظ آمادگی همه‌جانبه ملی، مانع هرگونه غفلت راهبردی برابر راهبردها و نقشه‌های نظام سلطه و استکبار جهانی و پیاده ‌نظام داخلی آن شود.

وی خاطرنشان کرد: دفاع ۸ ساله عموم ملت ایران نشان از شجاعت و غیرت مردمی است که با صلابت مثال زدنی و مجاهدت خالصانه و با قامتی استوار در برابر ائتلاف کفر و ظلم و نفاق ایستادند و از انقلاب و ایران اسلامی دفاع کردند.

والدی یادآورشد: امروز ایران اسلامی به برکت خون پاک شهیدان و مجاهدت ایثارگران همچون نگینی درخشان در جهان می‌درخشد و نور معنویت حاصل از انقلاب اسلامی و آرمان‌های رفیع امام راحل (ره) در جهان در حال انتشار است.

وی تصریح کرد: اگر امروز می‌خواهیم اقتدارمان حفظ شود باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم.

والدی ضمن تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس اظهارداشت: بیش از۱۵۰ برنامه در هفته دفاع مقدس اجرا می شود که حوزه‌های مقاومت بسیج تابع برنامه‌های متنوعی از قبیل یادواره‌های شهداء، نشست‌های سیاسی و بصیرتی، غبار روبی گلزار شهداء، مسابقات فرهنگی، دیدار با امام جمعه، دیدار از خانواده‌های شهداء از آن جمله است.

رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات شهرستان قزوین افزود: از مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس افتتاح سوله چند منظوره صالحین حوزه امام خامنه ای(مدظله العالی) اقبال شرقی، کلنگ زنی ستاد سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در شهر اقبالیه، کلنگ زنی یادمان شهدای گمنام شهر اقبالیه است.

والدی گفت: بازسازی واقعه بزرگ تاریخی غدیر نیز به همت سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین، ادارات، نهادها و سازمان‌های فرهنگی شهرستان و شورای اسلامی و شهرداری محمود آباد نمونه برگزار و با استقبال بی‌نظیر مردم همراه شد.

وی بیان کرد: روز جمعه دوم مهر ماه هم پیاده روی خانوادگی در شهر اقبالیه برگزار خواهد شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل(ع) آوج گفت: دین‌داری، محور فرهنگ جهادی دفاع مقدس است.

حجت الاسلام حسن میرزا بیگی اظهارکرد: دفاع مقدس ۸ ساله ملت ایران دستاوردهای ارزشمند و ماندگاری را برای ملت ایران، جوامع اسلامی و فراتر از آن برای بشریت آفرید که در یک نگاه کلی می‌توان این دستاوردها را در مجموعه‌ای تحت عنوان فرهنگ مقاومت اسلامی ـ مردمی مورد واکاوی قرار داد.

وی بیان کرد: فرهنگ مقاومت و ایثار ناشی از دفاع مقدس به دلیل برخورداری از خمیرمایه باورهای دینی توانست فراتر از مرزهای جغرافیایی نقش‌آفرینی کند، به‌گونه‌ای که شکل‌گیری و گسترش جبهه مقاومت اسلامی در منطقه یکی از آثار و برکات دفاع مقدس ملت ایران است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل(ع) آوج یادآورشد: فرهنگ جهادی و ایثار حاکم بر دفاع مقدس، حاوی ویژگی‌ها و شاخص‌های مختلف ارزشی است که دین‌مداری، تکلیف‌گرایی، مردم‌گرایی، نهادینه‌سازی اخلاق و ارزش‌های دینی، خلاقیت، نوآوری و ابتکار، خودباوری از جمله این شاخص‌هاست.

وی عنوان کرد: در دفاع مقدس، مردم نقش اساسی و محوری داشتند و پایه استحکام این دفاع بر مبنای حمایت‌های مردمی بود و حضور سازمان‌های رزم مردمی در بحبوحه جنگ تحمیلی، نشان‌دهنده پررنگ بودن عنصر مردم‌گرایی در آن بود.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان البرز گفت: دفاع مقدس الگویی بی‌مانند برای همه ملت‌های جهان است.
 
فرمانده سپاه امام رضا (ع) شهرستان البرز گفت: دفاع مقدس الگوی بی‌ مانند برای همه ملت‌های جهان است که نتایج ایستادگی و مجاهدت‌های ملت ایران در ۸ سال جنگ تحمیلی امروز در سایر کشورها به وضوح قابل مشاهده است.

سرهنگ علیرضا حیدری اظهار کرد: اگر امروز در کشورمان امنیت و آسایش را احساس می‌کنیم آنرا مدیون خود شهداء و مجاهدت‌های ایثارگران جامعه هستیم.

فرمانده سپاه شهرستان البرز بیان کرد: دفاع مقدس الگوی بی‌مانند برای همه ملت‌های جهان است که نتایج ایستادگی و مجاهدت‌های ملت ایران در ۸ سال جنگ تحمیلی امروز در سایر کشورها به وضوح قابل مشاهده است.

حیدری افزود: دفاع مقدس موجب شد تا ما دشمنان داخلی و خارجی خود را شناخته و بتوانیم با شناخت بیشتری برای آینده انقلاب و نظام برنامه ‌ریزی کنیم.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: رزمندگان ما در طول دوران جنگ تحمیلی با رفتار اسلامی خود با اسراء و عدم هدف قراردادن غیرنظامیان اسلام ناب محمدی(ص) را به جهان معرفی کردند.

وی تاکید کرد: باید از فرصت هفته دفاع مقدس برای ترویج فرهنگ بسیجی، ایثار و شهادت در بین نسل نوجوان و جوان جامعه استفاده کرد که حصول این مهم نیازمند وحدت و همدلی تمامی ارگان‌ها در حول محور انقلاب و ولایت فقیه است.

حیدری ادامه داد: امروز دشمن به دنبال کمرنگ کردن هفته دفاع مقدس و ایجاد انحرافات در این حماسه بزرگ است که برگزاری برنامه‌های مختلف در این هفته می‌تواند نقش‌ بسزایی در آگاه‌سازی نوجوانان و جوانان در آشنایی با شهدا داشته باشد.
 
فرمانده سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: هفته دفاع مقدس یاد و خاطره شهدای ما را به عنوان اسطوره‌های بی‌بدیل پایداری، ایثار و مجاهد در جامعه زنده نگه‌ داشته و ما را در برابر تهدیدات بیمه خواهد کرد.

حمزه برین فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک در حاشیه بازسازی واقعه غدیرخم در شهرستان آبیک اظهار کرد: غدیر تداوم راه انبیا است و نشان دهنده تبعیت و التزام به فرمان خدا را باید در غدیر جست و جو کرد.

وی افزود: کسانی که در واقعه غدیر ماندند و ایستادگی کردند جاودانه شدند و کسانی که از این راه خارج شدند آسیب دیدند و نامشان برای همیشه به عنوان یک ننگ در تاریخ ثبت می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه امام صادق(ع) شهرستان آبیک ادامه داد: بعد از غدیر ظلم‌های زیادی از سوی کسانی که پیام غدیر را شنیدند و ملتزم نشدند به اسلام وارد شد و اسلام از سوی این افراد ضربه خورد.

وی گفت: امروز افراد در دوجبهه قرار دارند عده‌ای که پیام غدیر را شنیدند و ملتزم شدند و باکری‌ها، همت‌ها و سردار قاسمی‌ها را رقم زدند و عده‌ای که پیام غدیر را شنیدند ولی ملتزم نشدند و این موضوع همچنان ادامه دارد و باید گفت هرگاه اسلام ضربه‌ای خورده، از جانب افرادی بوده که به پیام غدیر بی‌توجهی و نسبت به این موضوع کوتاهی کردند.

برین تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی ایران به عنوان تنها طلایه ‌دار غدیر و مسیر ظهور در حال حرکت است و زمینه ظهور را فراهم می‌کند و همانطور که تاریخ انقلاب را مصور کردیم و در این چهار دهه زنده ‌نگه‌ داشتیم با بازسازی واقعه غدیر همچون عاشورا تلاش می کنیم واقعیت واقعه غدیرخم به جوانان و نوجوانان منتقل شود.

فرمانده سپاه ناحیه حضرت ابوالفضل(ع) آوج هم گفت: هفته دفاع مقدس نماد پایداری و ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در مقابل استکبار جهانی است.

غلامرضا مهرعلیان اظهار کرد: آنچه که امروز ما با عنوان دستاورد های انقلاب داریم و موجب سربلندی در برابر جهانیان است، به برکت خون شهداء و هوشیاری نیروهای مسلح و نیز تجربه گرانقدر دوران دفاع مقدس و در سایه فداکاری ملتی بزرگ بدست آمده است.

وی ادامه داد: امروز روحیه شهادت طلبی کشور را در برابر حوادث مختلف بیمه کرده و هفته دفاع مقدس نماد مقاومت ملت بزرگ ایران است و مسئولین باید به گونه ای برنامه ‌ریزی کنند تا بتوانیم به نحوی شایسته دستاوردهای انقلاب اسلامی که حاصل خون هزاران شهید و ایثارگر دوران دفاع مقدس می‌باشد را به اطلاع عموم به خصوص نسل جوان برسانیم.

مهرعلیان یادآورشد: هفته دفاع مقدس نشانی از فداکاری های و مقاومت هشت ساله ایرانیان در برابر تمام دنیاسی استکبار است و باید به تمامی جنبه های این اتفاق عظیم پرداخته شود.

ارسال سوالات و نظرات

۱۳۹۵ © قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی