قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی

: قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار قزوین آستان|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|بقاع متبرکه ایران اسلامی|آرامگاه های مقدس اسلامی
آستان مقدس حضرت حسین بن علی بن موسی الرضا علیه السلام شهر قزوین|فرزند امام رضا (ع)|ابن الرضا (ع)|شاهزاده حسین قزوین|خادمین افتخاری آستان|سایت قزوین آستان

کودکان سرطانی
سایت قزوین آستان ( QazvinAstan.ir ) – قزوین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: ساخت مرکز شیمی درمانی و رادیوتراپی برای خدمت رسانی به بیماران سرطانی در قزوین نیازمند مشارکت خیرین است.

خبرگزاری مهر، گروه استانها: اینکه گفته می شود سونامی سرطان در راه است متاسفانه به نوعی واقعیت تبدیل شده و امروز دومین و یا سومین علت مرگ و میر در کشور و استان قزوین سرطان است.

در این میان درمان سرطان نیازمند تجهیزات پیشرفته و تخصصی است که در حال حاضر این امکان در همه نقاط کشور وجود ندارد واگر مراکز سرطانی جامع با تجهیزات به روز در استانها احداث شود بسیار موثر است و اگرچه خوشبختانه در استان ها مراکز درمانی سرطان گسترش خوبی داشته اما پاسخگوی نیاز امروز کشور نیست.

با توجه به اینکه درمان سرطان باید به صورت تیمی انجام شود و از مراحل تشخیص تا درمان های مختلف به صورت یک جا انجام شود، ضرورت راه اندازی مراکزی همپای دنیا برای انجام جامع موارد مورد نیاز دو چندان است.

در حال حاضر شاهدیم درمان های بخشی سرطان در استانها به صورت مجزا انجام می شودامااین موضوع اگر به شکل تیمی در بیاید هم برای بیمار بسیار کمک کننده است و هم برای پزشکان و مراحل درمان با سرعت بیشتری انجام می گیرد.

قزوین بدون مرکز درمان سرطانی

منوچهر مهرام از مدیرانی است که خوشبختانه به جای دادن آمار و ارقام های ریز و درشت که جذابیت خاصی برای برخی دارد و می تواند عمر مسئولیت آنها را کمی طولانی تر کند پیگیر انجام کارهایی ماندگار است که بدون شک دعای خیر آیندگان را بدنبال خواهد داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین از بدو پذیرش مسئولیت در صدد اجرای طرح های مهمی مانند ساخت دو بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی و ۷۰۰ تختخوابی است که نیاز دهه های آینده استان را به به تخت بیمارستانی حل خواهد کرد البته این طرح ها دراز مدت است و شاید به دوران مسئولیت این مدیر ارزشی منجر نشود.

در این میان یکی دیگر از کارهای ارزشمندی که رئیس دانشگاه علوم پزشکی برای عملیاتی شدن آن تلاش می کند  ساخت مرکز سرطانی در قزوین است.

مهرام پس از بازدید از مرکز سرطانی استان زنجان بسیار مصمم شده مشابه آن را در این استان بسازد و نامی ماندگار از خود با جا بگذارد.

در حاشیه برپایی نمایشگاه تجهیزات پزشکی در قزوین فرصتی ایجاد شد تا در گفتگو با مهرام در خصوص این مرکز اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

۱۵ هزار تومان کمک خیرخواهانه/ یک عمر دعا و ثواب بیماران سرطانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در این باره اظهارداشت: استان قزوین حداقل سالی بیش از ۱۵۰۰ بیمار جدید سرطانی دارد که به بیماران گذشته اضافه می شود ولی بدون تردید اعتقاد داریم تعدادی از بیماران سرطانی به مناطق دیگر می روند و نام آنها در لیست بیماران استان ثبت نمی شود اما باید درمان شوند.

وی افزود: شیمی درمان و اشعه درمانی و رادیو تراپی از جمله نیازهای درمانی این گروه از بیماران است که باید در مدت ۴۰ روز درمان شوند و خدمات رادیوتراپی دریافت کنند که متاسفانه در حال حاضر قادر به دادن این خدمات در استان نیستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآورشد: از این که در حال حاضر نمی توانیم این کار را در استان انجام دهیم و شرایط را به گونه ای فراهم کنیم تا هزینه مردم و مشکل و خطر رفت و آمد بیماران سرطانی قزوین به سایر مناطق کشور را کم کنیم و درد آنها را کاهش دهیم در رنجیم.

مهرام بیان کرد: بیمار و همراه بیمار واقعا نمی تواند ۴۰ روز در شهر دیگری اقامت کرده و هزینه زیادی را در کنار درد روحی و جسمی ناشی از سرطان را تحمل کنند.

مرکزی برای آموزش مردم / شناسایی زودرس و غربالگری نمی خواهیم

وی اظهارداشت: برای آموزش مردم مرکزی برای آموزش و شناسایی زودرس هم لازم داریم تا از این بیماری کشنده پیشگیری کنیم.

مهرام یادآورشد: مرکز جامع تشخیص غربالگری و درمان سرطان جایی است برای آموزش که می توان هم پیشگیری کرد و هم آموزش داد و برای شناسایی هم اقدام کرد تا درمان موثری توسط بیمار دریافت شود و درمان نهایی در استان هم برای ما اهمیت زیادی دارد.

وی گفت: در شرایط کنونی بیماران استان به تهران و سایر استانها می روند که وقتی با این بیماران صحبت می کنید متوجه مشکلات متعدد آنها می شوید که به روح آنها نیز آسیب می رساند.

اختصاص زمین در محدوده بیمارستان ولایت برای ساخت مرکز سرطانی

مهرام بیان کرد: در استان قزوین مردم خیر مشارکت بسیار خوبی داشته اند و با کمک آنها یک مرکز بسیار خوب ساخته شده وامروز مردم این شهر دیگر نگران درمان خود نیستند و با وجود خیرین فراوان در استان ما هم باید بسرعت این کار را عملیاتی کنیم.

اختصاص ۸ میلیارد تومان اعتبار سفر ریاست جمهوری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد: خوشبختانه یک قطعه زمین در بیمارستان ولایت تعیین شده و کارهای ابتدایی را آغاز کرده ایم و طبقه اول تمام شده است.

مهرام گفت: این مرکز در سه طبقه ساخته می شود و خوشبختانه درگام اول ازمحل اعتبارات سفر ریاست محترم جمهوری به استان هشت میلیارد تومان کمک شده اما کافی نیست و باید مردم هم کمک کنند.

وی اضافه کرد:برای ساخت و تجهیز مرکز سرطانی در استان قزوین بیش از ۲۷ میلیارد تومان نیاز است که با همه صرفه جویی انجام شده هشت میلیارد تومان در سفر و بخشی توسط خیرین تامین شده تا کار آغاز شود اما این میزان جوابگو نیست و کار نیمه کاره می ماند و باید بقیه منابع مالی هم تامین شود.

مهرام تصریح کرد: در شهر زنجان خیرین یک مرکز بزرگ سرطانی احداث کرده اند و امروز مرکز دوم را می سازند لذا از خیرین استان انتظار داریم در این کار خدا پسندانه مشارکت کنند.

۱۷ میلیارد تومان کمک مردمی/ هر شهروند ۱۵ هزار تومان

مهرام گفت: اگر هر شهروند به طور میانگین ۱۵ هزار تومان اهدا کند قادریم این مرکز مهم و تاثیرگذار را بسازیم و به مردم خدمت رسانی کنیم.

وی بیان کرد: ساخت این مرکز به نفع مردم است و یک عمر می توان در آن خدمت کرد.

مهرام همچنین یک میلیون تومان برای شروع کار اهدا کرد و خبرنگار مهر هم برای مشارکت در این کار خیر اعلام آمادگی کرد.

امید است شهروندان با اهدا کمک های خود به هر میزان در این کار خیرخواهانه مشارکت کنند و بنایی ماندگار برای خدمتی مستمر و همیشگی را در قزوین راه اندازی کنند.

ارسال سوالات و نظرات

۱۳۹۵ © قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی