قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی

: قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار قزوین آستان|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|بقاع متبرکه ایران اسلامی|آرامگاه های مقدس اسلامی
آستان مقدس حضرت حسین بن علی بن موسی الرضا علیه السلام شهر قزوین|فرزند امام رضا (ع)|ابن الرضا (ع)|شاهزاده حسین قزوین|خادمین افتخاری آستان|سایت قزوین آستان

سایت قزوین آستان ( QazvinAstan.ir ) – استاندار قزوین گفت: هر کس در هر جایگاه و تریبون که التزام عملی به بیانات هوشمندانه مقام معظم رهبری دارد، باید صدای وحدت، همدلی، برادری و بسیج همه آحاد کشور باشند.

به گزارش سایت قزوین آستان به نقل از ایرنا، فریدون همتی روز شنبه در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه افزود: ‘وحدت کلمه’ شالوده انقلاب اسلامی و عامل رشد و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز وحدت و همدلی است و لذا باید ضمن به رسمیت شناختن اختلاف دیدگاهها و سلایق، عوامل وحدت آفرین حفظ شوند.
وی با دفاع از انتصابات اخیر در حوزه استانداری اظهارکرد: هر استاندار و مدیر جدیدی تلاش می کند برای پیشبرد اهداف و برنامه های خود، تیم هماهنگی را به خدمت بگیرد و این بدان معنا نیست که نفرات قبلی ضعیف بوده اند.
همتی با بیان اینکه عده ای از دوستان عزیز از جمله نماینده محترم ولی فقیه در استان در مورد انتصاب های صورت گرفته ورود کرده و به اظهار نظر پرداختند، اظهارکرد: صحبت های ایشان از عسل هم برای من شیرین تر است، چرا که نماینده ولی فقیه به عنوان پدر معنوی استان، حق دارند دغدغه های خود و مردم را بیان و طرح کنند و ما وظیفه داریم خدمتشان رسیده و برای رفع ابهام و نگرانی ها توضیح لازم و اطلاعات صحیح ارایه کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در مسوولیتی که عهده دار شدم همواره خود را نیازمند رهنمودهای نماینده ولی فقیه در استان دانسته و هر تذکری را ارزش تلقی می کنم.
همتی در خصوص ارتباط خود با نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: به دلیل احترامی که به رای مردم قائام، بیشتر از دوره نمایندگیم در مجلس، با نمایندگان استان ارتباط برقرار خواهم کرد و همواره مورد احترام بنده و مدیران دستگاه ها خواهند بود.
وی، چرخش نخبگان را یکی از اصول دموکراسی خواند و گفت: این چرخش می تواند فرصتی مناسب برای بهره گیری از ظرفیت های جدید جامعه و خدمت بهتر به رشد و توسعه کشور و استان باشد.

*** برای مردم ‘کار’ مهم است، نه اینکه چه فردی بخشدار یا فرماندار می شود
استاندار قزوین گفت: اینکه چه کسی مدیر یا بخشدار و فرماندار کجا می شود برای مردم مهم نیست، بلکه ‘کار’ و ‘خدمت’ مهمترین دغدغه
آحاد جامعه است.
همتی در خصوص انتصاب سرپرستان فرمانداری های البرز و آبیک با بیان اینکه مصاحبه های زیادی را انجام دادم تا به این افراد رسیدم، افزود: یکی از نفرات منصوب شده از خانواده شهدا و دارای سابقه طولانی خدمت در وزارت کشور و دارای اشراف به امور است و دیگری نیز سابقه ۳۰ ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل را دارا می باشد و مفتخر به جانبازی است، بنابراین نمی توان چنین افرادی را نامحرم خواند.
همتی اضافه کرد: پس از انتصاب نفرات جدید به آنها گوشزد و تاکید کردم که باید دیدگاه شخصی خود را کنار گذاشته و به عنوان نماینده دولت به وظایف حاکمیتی خود بپردازند، چرا که اکنون فرماندار همه مردم و همه جریان ها و گروه های داخل نظام هستند.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی مدیران انتصابی، آنرا برنمی تابم و با جدیت برخورد می کنم، چرا که حفظ سرمایه های اجتماعی و اعتماد عمومی مردم در دولت دکتر روحانی موضوعی بسیار مهم است.
نماینده عالی دولت در استان قزوین اضافه کرد: بنده سوابق نفرات منصوب شده را که از حامیان دولت تدبیر و امید هستند، مطالعه کرده ام و کاری نیز به گرایش سیاسی آنها نداشتم، چرا که اکنون از آنها انتظار خدمت و کار دارم.
همتی با بیان اینکه اگر همه مسوولان، نخبگان، شخصیت ها و رسانه ها گردهم جمع شوند و در مسیری واحد در جهت رشد و اعتلای استان و کشور قرار بگیرند باز هم حق مردم به عنوان ولی نعمتان انقلاب را نمی توان ادا کرد، افزود: بنابراین پرداختن به مسائل حاشیه ای که برای مردم سودی در پی ندارد، بیهوده است و ما باید به موضوع های اساسی و اصلی چون توسعه استان و کشور بپردازیم.

*** سابقه مدیران تازه منصوب شده در انقلاب از برخی معترضان به انتصاب آنها بیشتر است
استاندار قزوین اضافه کرد: همه عزیزان به غیر از نماینده ولی فقیه در استان که به انتصاب های صورت گرفته اعتراض داشتند، باید توجه کنند که اگر سابقه افراد منصوب شده را در انقلاب و نظام وزن کنیم، شاید از آنها بیشتر باشد.
همتی با تاکید بر اینکه باید آستانه تحمل خود را بالا برده و از مدار انصاف و عدالت خارج نشویم، افزود: همه نیروهای دارای مسوولیت، پا به رکاب نظام و از خانواده انقلاب هستند و نباید نسبت به آنها جفا و بی انصافی کنیم.
وی اضافه کرد: حساب نماینده ولی فقیه در استان از سایرین جدا است و ایشان هر توصیه و تذکری بدهند با جان و دل پذیرفته و نسبت به آن توضیح می دهیم، چرا که ایشان شخصیتی مومن و دلسوز هستند، اما سخنان برخی دیگر که در صدد ناامید کردن مردم هستند، بوی فتنه انگیزی می دهد.
استاندار قزوین خطاب به سیاه نمایان گفت: مگر می توان تصور کرد در انتخابات نظام جمهوری اسلامی با وجود آنکه نهادهای نظارتی از جمله شورای محترم نگهبان و معتمدین مردم برآن نظارت داشته و دولت نیز بارها اعلام کرده فرقی نمی کند چه جریان و فردی رای بیاورد و رهبری نیز تاکید کرده اند رای مردم حق الناس است، رای ها جابجا شود؟ طرح چنین موضوعی برای رد صلاحیت افرادی که آن را عنوان می کنند می تواند کافی باشد.
همتی با طرح این پرسش که مگر یک بخشدار یا فرماندار حق ورود به بحث آرای مردم در انتخابات را دارا است؟، تصریح کرد: در صورت مشاهده چنین چیزی اولین فردی که با آن برخورد می کنم، خود من هستم.
وی گفت: اگر این نگرانی ها و قضاوت ها برای نظام و انقلاب می باشد که حق است، اما اگر این نگرانی ها برای منافع شخصی باشد ناحق است و هرکس که قضاوت ناعادلانه ای داشته باشد بنده و همکارانم موظفند به طور مودبانه و در چارچوب اخلاق پاسخ وی را بدهیم.

*** تعیین صلاحیت مدیران با منابع ذیصلاح است نه اظهار نظرهای شخصی
استاندار قزوین با بیان اینکه بنده برای ابلاغ حکم سرپرستی فرمانداران دو شهرستان البرز و آبیک از مراجع ذیصلاح استعلام گرفته ام، اضافه کرد: مرجع تشخیص اینکه چه کسی صلاحیت مدیر شدن را دارد، اداره کل اطلاعات است و اظهار نظرهای شخصی و جناحی نمی تواند ملاک عمل باشد.
وی با رد اتهام انتخاباتی بودن انتصابها، گفت: طرح این مسائل نوعی بی انصافی است و افراد باید پاسخگوی قضاوت های ناصواب و غلط خود باشند.
استاندار قزوین انتخاب مدیران را حق خود دانست و افزود: به هر سووال و نگرانی در این خصوص با مستندات کافی پاسخ می دهیم.
… در حال تکمیل خبر …..

ارسال سوالات و نظرات

۱۳۹۵ © قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی