قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی

: قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار قزوین آستان|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|بقاع متبرکه ایران اسلامی|آرامگاه های مقدس اسلامی
آستان مقدس حضرت حسین بن علی بن موسی الرضا علیه السلام شهر قزوین|فرزند امام رضا (ع)|ابن الرضا (ع)|شاهزاده حسین قزوین|خادمین افتخاری آستان|سایت قزوین آستان

سایت قزوین آستان ( QazvinAstan.ir ) –  تهران – ایرنا – تیم های بانک سرمایه و پیکان تهران در هفته یازدهم و پایانی دور رفت لیگ برتر والیبال به مصاف یکدیگر می روند تا فاتح این جدال عنوان قهرمانی نیم فصل این رقابت ها را از آن خود کند.

سایت قزوین آستان : به گزارش ایرنا، هفته پایانی دور رفت سی امین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران جام «شهدای منا» فردا (یکشنبه) با شش دیدار در شهرهای تهران (دو مسابقه)، تبریز، ارومیه، آمل و اردکان پیگیری خواهد شد.
تیم های بانک سرمایه و پیکان تهران که با ۹ برد و کسب ۲۴ امتیاز در رتبه های اول و دوم جدول این رقابت ها قرار دارند، در مهمترین و حساس ترین مسابقه هفته یازدهم لیگ برتر در خانه والیبال تهران برای کسب عنوان قهرمانی نیم فصل به مصاف هم می روند. جدالی که بار دیگر تفکرات مصطفی کارخانه سرمربی بانک سرمایه و پیکان اکبری سرمربی پیکان تهران را مقابل یکدیگر قرار می دهد. اکبری قبلا در تیم پیکانی بازی می کرد که هدایت آن را کارخانه بر عهده داشت.
جدال دو تیم مدعی در دور مقدماتی لیگ برتر والیبال سال گذشته نیز با حاشیه هایی از بداخلاقی همراه بود که نگرانی هایی را برای مسابقه امسال نیز بوجود آورده است.
سرمربی تیم والیبال بانک سرمایه درباره این دیدار گفت: دو تیم شناخت کافی نسبت به نقاط ضعف و قوت یکدیگر دارند و از نظر امکانات و بازیکنان ملی پوش نیز در شرایط یکسانی هستند. البته ناگفته نماند که حساسیت ها روی تیم بانک سرمایه بیشتر است که من هم دلیل اصلی آن را نمی دانم.
مصطفی کارخانه تصریح کرد: تیم پیکان سابقه زیادی در لیگ برتر والیبال دارد و در ۱۰ هفته این رقابت ها عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است که نشان از آمادگی کامل این تیم برای حضور در این رقابت ها داشته است.
کارخانه جو روانی حاکم بر مسابقه پیش رو را مهمتر از نکات فنی آن دانست و گفت: هر تیمی که در این مسابقه به پیروزی برسد، از نظر روانی بازیکنانش شرایط بهتری خواهند داشت و در دور برگشت که سطح فنی مسابقات نیز به مراتب سخت می شود، بازی های بهتری ارائه خواهد کرد.
سرمربی تیم والیبال بانک سرمایه درباره میزان آمادگی شاگردانش برای این مسابقه گفت: دو سال است که این تیم شکل گرفته و از ابتدا تا کنون روند رو به رشدی داشته است. بازیکنان روحیه و انگیزه بسیار بالایی برای جدال با پیکان دارند و پیروزی سه بر صفر برابر سایپا در هفته دهم نیز این روحیه را مضاعف کرده است.
کارخانه در پاسخ به این پرسش که چه سفارشی به بازیکنان خود کرده اید که این دیدار همانند سال گذشته به حاشیه کشیده نشود؟ گفت: از آنان خواسته ام تنها به ارائه بازی خوب و تماشاگر پسند فکر کنند. آنان فقط به بازی خود و عملکردشان باید توجه داشته باشند.
وی تاکید کرد: والیبال در چند سال اخیر مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته است و نباید بازیکنان این رشته ورزشی با رفتارهای نامناسب خود باعث دوری تماشاگران و علاقمندان از این رشته ورزشی شوند.
در نخستین بازی خانه والیبال تهران و شصت و یکمین دیدار دور رفت لیگ برتر والیبال، تیم های پارسه تهران و شهرداری اراک به مصاف یکدیگر می روند. پارسه تهران با پنج برد و ۱۷ امتیاز در جایگاه پنجم جدول است و شهرداری اراک با دو برد و ۶ امتیاز رتبه یازدهم را در اختیار دارد. این دیدار فرصت مناسبی برای شاگردان فرهاد نفرزاده سرمربی پارسه تهران است که با پیروزی در بازی خانگی جایگاه خود را در هفته پایانی دور رفت در جدول مسابقات بهبود بخشند.
در دیگر دیدار هفته پایانی دور رفت لیگ برتر والیبال، تیم سایپا که با ۶ برد و ۱۹ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارد، میهمان شهرداری تبریز خواهد بود. شاگردان مسعود آرمات برای حفظ جایگاه سومی خود در جدول این رقابت ها محکوم به برد در بازی خارج از خانه هستند.
تیم شهرداری تبریز که با سه برد و ۱۱ امتیاز و یک بازی کمتر در رتبه نهم جدول قرار دارد، در صورت شکست سایپا می تواند یک پله صعود داشته باشد، البته به شرطی که خاتم اردکان برابر صالحین ورامین مغلوب شود.
شصت و ششمین مسابقه دور رفت لیگ برتر والیبال در سالن شهید آیت الله خاتمی شهر اردکان برگزار می شود و خاتم اردکان میزبان صالحین ورامین خواهد بود. صالحین ورامین با ۶ برد و ۱۷ امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار دارد و برای حفظ جایگاه خود و حتی صعود یک پله ای نیاز به شکست میزبان دارد. از سوی دیگر خاتم اردکان با چهار برد و ۱۳ امتیاز در رتبه هشتم است و تلاش دارد در پایان دور رفت حداقل جایگاه هشتمی خود را حفظ کند.
تیم والیبال شهرداری ارومیه که با پنج برد و ۱۵ امتیاز در رتبه ششم جدول قرار دارد، در هفته پایانی دور رفت میزبان سازمان عمران شهرداری ساری در سالن غدیر ارومیه خواهد بود.
نماینده ساری نیز ۵ برد و ۱۵ امتیاز دارد و در رتبه هفتم قرار دارد و پیروزی در این دیدار می تواند صعود یک پلی ای برای فاتح میدان داشته باشد. شهرداری ارومیه در هفته پیش موفق به شکست هاوش گنبد شد و برای این دیدار خانگی انگیزه مضاعف به دست آورده است، اما تعداد مصدومان این تیم کمی سرمربی را نگران کرده است.
آخرین دیدار دور رفت لیگ برتر والیبال در سالن پیامبر اعظم (ص) شهر آمل برگزار خواهد شد و تیم کاله مازندران میزبان هاوش گنبد خواهد بود. کاله با سه برد و ۱۰ امتیاز و یک بازی کمتر در رتبه دهم جدول است و هاوش با دو برد و ۶ امتیاز در انتهای جدول لیگ برتر والیبال قرار دارد.
با برگزاری این مسابقات دور رفت لیگ برتر والیبال به پایان می رسد و تنها دیدار کاله مازندران و شهرداری تبریز از هفته هشتم باقی می ماند که به دلیل شرایط آب و هوایی و قطعی گاز و برق در شهر آمل در موعد مقرر برگزار نشد.
برنامه کامل هفته یازدهم لیگ برتر والیبال در روز یکشنبه ۲۱ آذرماه به قرار زیر است:
تهران، خانه والیبال، ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه
پارسه تهران – شهرداری اراک

تهران، خانه والیبال تهران، ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه
بانک سرمایه – پیکان تهران

تبریز، سالن شهید اقدمی، ساعت ۱۷
شهرداری تبریز – سایپا تهران

ارومیه، سالن غدیر، ساعت ۱۷
شهرداری ارومیه – سازمان عمران شهرداری ساری

آمل، سالن پیامبر اعظم (ص)، ساعت ۱۷
کاله مازندران – هاوش گنبد

اردکان، سالن آیت الله خاتمی، ساعت ۱۷
خاتم اردکان – صالحین ورامین
همچنین هفته ششم دور رفت بیست و پنجمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های دسته یک مردان جام «شهدای منا» فردا (یکشنبه) با هشت دیدار در شهرهای اردبیل، قم، قزوین، همدان، دامغان، سیرجان، کاشان و اصفهان پیگیری خواهد شد که برنامه آن به قرار زیر است:
گروه اول:
اردبیل، ساعت ۱۶: عقاب سبلان – مقاومت فرمانداری مهاباد
قم، ساعت ۱۶: کریمه قم – شهرداری جوان ارومیه
قزوین، ساعت ۱۶: سپهر الکتریک قزوین – عقاب تهران
همدان، ساعت ۱۶: اتحاد جوان همدان – کاله جوان

گروه دوم:
دامغان، ساعت ۱۶: نیروگاه سیکل ترکیبی دامغان – بختیاری ورامین
سیرجان، ساعت ۱۶: گل گهر سیرجان – شهرداری بجنورد
کاشان، ساعت ۱۶: فرش محتشم کاشان – لاستیک بارز کرمان
اصفهان، ساعت ۱۶: رعد پدافند اصفهان – ملوان تهران
ورزشی(۲)**۱۳۷۹** ۱۷۰۱
خبرنگار: هادی افتخاری* انتشار دهنده: حمید قدیمی

ارسال سوالات و نظرات

۱۳۹۵ © قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی