قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی

: قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار قزوین آستان|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|بقاع متبرکه ایران اسلامی|آرامگاه های مقدس اسلامی
آستان مقدس حضرت حسین بن علی بن موسی الرضا علیه السلام شهر قزوین|فرزند امام رضا (ع)|ابن الرضا (ع)|شاهزاده حسین قزوین|خادمین افتخاری آستان|سایت قزوین آستان

امداد و نجات - برف و کولاک - زنجیر چرخ سایت قزوین آستان ( QazvinAstan.ir ) -قزوین- معاون امورعمرانی استاندار قزوین گفت: در پی بارش شدید برف در محورهای مواصلاتی استان قزوین با تلاش نیروهای امدادی بیش از شش هزار نفر از مسافران و در راه ماندگان در استان قزوین اسکان یافتند.

به گزارش سایت قزوین آستان به نقل از خبرنگار مهر، در پی بارش شدید برف که از روز گذشته در محورهای مواصلاتی و مناطق کوهستانی استان قزوین آغاز شده و ادامه دارد مسافران و رانندگان عبوری در برخی مسیرها گرفتار شدند که نیروهای امدادی استان به کمک آنها شتافته و زمینه اسکان و کمکرسانی به آنها را فراهم کردند.

منوچهر حبیی معاون عمرانی استانداری قزوین در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص وضعیت امداد رسانی به مسافران در راه مانده اظهارداشت: در پی بارش برف در استان تمامی نیروهای امدادی استان در قالب تیم امدادو نجات برای کمک رسانی بسیج شدند و خوشبختانه با اقدام بموقع از هرگونه حادثه ناگواری که جان مسافران را به خطر بیندازد جلوگیری شد.

وی افزود: در رروز گذشته بیش از شش هزار نفر از مسافران و در راه ماندگان در قزوین به صورت اضطراری اسکان یافتند و با کمک راهداران برای بازگشایی مسیرهای پر برف اقدام شده است.

معاون امور عمرانی استاندار قزوین گفت: از شب گذشته تاکنون به هشت هزار و ۲۶۹ نفر از مسافرین و در راه ماندگان توسط ۴۵۰ نفر نیروی امدادی ، ۲۵۹ دستگاه ماشین آلات سنگین و کمک دار و ۳۲ دستگاه آمبولانس در قالب ۸۴ تیم عملیاتی امدادرسانی شده است.

قائم مقام استاندار در ستاد مدیریت بحران تصریح کرد: با اعلام اینکه شش هزار نفر از مسافرین  و در راه ماندگان در قزوین اسکان اضطراری یافتند خاطر نشان کرد:
وی گفت: فرمانداران بر عملیات امدادرسانی و راهداری نظارت مستقیم دارند و با اداره کل اوقاف و امور خیریه و شهرداری ها برای اسکان مسافرین و در راه ماندگان درمساجد و مراکز پیش بینی شده هماهنگی های لازم صورت گرفته است.
قائم مقام استاندار در ستاد مدیریت بحران افزود:

رضا گروسی سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان هم در این باره گفت: با تشکیل ۸۴ تیم عملیاتی کار امدادرسانی به مسافران در محورهای مواصلاتی استان صورت گرفت.

گروسی افزود: هشدارهای لازم در خصوص بارش سنگین برف به ادارات و دستگاه های اجرایی بویژه دستگاه های امدادرسان به صورت مکتوب اعلام شده بود که پیرو آن نیروهای امدادی و هلال احمر در محل ماموریت مستقر شدند.

وی بیان کرد: با تاکید استاندار قزوین، از روز گذشته با شروع تاریکی هوا مدیران، فرمانداران، بخشداران و شهرداران به همراه نیروها و عوامل امدادی در محور های مواصلاتی و راهدارخانه ها و راه های اصلی مستقر شدند.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان گفت: جاده های قزوین به کوهین، آزادراه قزوین به رشت، جاده قدیم قزوین به تاکستان و آزاد راه قزوین به زنجان بیشترین میزان کولاک را داشت و علی رغم  فعالیت گروههای راهداری برای بازگشایی مسیرهای مواصلاتی به دلیل شدت برف و کولاک از ساعت ۲۲ شب گذشته آزادراه قزوین- زنجان و مسیر قزوین -کوهین مسدود شده و تردد خودرو ها به دلیل تامین امنیت مسافرین و رانندگان توسط عوامل ناجا و پلیس راه  ممنوع اعلام شده است.

وی بیان کرد: تردد در مسیر آزاد راه قزوین- رشت نیز از شب گذشته با کندی شدیدی همراه بود اما در تمامی ساعات تردد و جریان داشت و عوامل اداره راه تمام وقت در مسیر حضور داشتند اما در حال حاضر آزادراه قزوین-رشت مسدود است و تلاش ها برای بازگشایی مسیرها توسط عوامل راهداری درحال انجام است.

گروسی افزود: از شب گذشته تا صبح امروز ۱۶ آذرماه تعداد دو هزار و ۴۵۳ دستگاه خودروی سبک و سنگین از میان برف و کولاک رها شده و به ۸۲۶۹ نفر امدادرسانی صورت گرفته است.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان  ادامه داد: علاوه بر آن ۶۰۰۰ نفر در محورهای مواصلاتی اسکان اضطراری  یافتند و ۴۰۷۲ تخته پتو، ۴۰۵۰ بسته جیره خشک، ۶۰۰۰ قرص نان در بین مسافرین و در راه ماندگان توزیع شد.

گروسی افزود: این خدمات و امدادرسانی به مسافرین و در راه ماندگان توسط ۴۵۰ نفر نیروی امدادی در قالب ۸۴ تیم عملیاتی، ۲۵۹ دستگاه ماشین آلات سنگین و کمک دار و ۳۲ دستگاه آمبولانس انجام شد و نیروها هم اکنون در محورها مشغول امدادرسانی و بازگشایی مسیرها هستند.

وی بیان کرد: بیشترین اسکان در محدوده شهرستان تاکستان با ۱۸۵۰ نفر و بیشترین امدادرسانی در محدوده محورهای مواصلاتی شهرستان قزوین با ۳۸۲۰ نفر انجام شد.

=============
۳۰۰۰ نفر از مسافران در راه مانده در قزوین اسکان یافتند
قزوین- فرماندار قزوین از اسکان سه هزار نفر از مسافران در راه مانده در پی بارش برف و وقوع کولاک دیشب و امروز خبر داد.
سید علی موسوی گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این افراد که بر اثر بارش برف و وقوع کولاک در محورهای مواصلاتی قزوین – رشت و قزوین، زنجان گرفتار شده بودند با تلاش نیروهای راهداری، امدادگران هلال احمر، پلیس راه و بسیج در راهدارخانه ها، امامزاده ها و مساجد شهرهای قزوین، اقبالیه، کوهین و محمودآباد و روستاهای طول مسیر اسکان یافتند.
وی افزود: رهاسازی یک هزارو۳۰۰ دستگاه خودرو، توزیع یکهزارو ۱۵۰ تخته پتو، شش هزار قرص نان و یکهزار بسته جیره غذایی از جمله فعالیت های امدادی صورت گرفته در محورهای مواصلاتی این شهرستان بوده است.
فرماندار قزوین افزود : گردنه های کوهین در مسیر قزوین – رشت، بهرام آباد، کماسار  و قسطین لار در مسیر قزوین –  الموت و محور قزوین – زنجان از جمله محورهایی بود که عملیات بازگشایی مسیر و امدادرسانی در آن صورت گرفته است.
وی از آماده باش کامل نیروهای امدادی شهرستان قزوین خبر داد و گفت : با وجود تلاش بی وقفه راهداران و دیگر عوامل امدادی آزاد راههای قزوین _  رشت و قزوین – زنجان به دلیل کولاک شدید هم اکنون مسدود است و تلاش راهداران برای بازگشایی جاده های قدیم این محورها ادامه دارد.
فرماندار قزوین در ادامه بر لزوم رعایت نکات ایمنی تاکید و توصیه کرد : شهروندان ضمن پرهیز از مسافرت های غیر ضروری در صورت مسافرت با اطمینان از  سوخت کافی، سلامت تجهیزات گرمایشی و برف پاک کن خودرو زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.
موسوی با اشاره به اینکه شهرستان قزوین با توجه به قرار داشتن در مسیر ارتباطی جنوب و مرکز کشور به شمال و شمالغرب از جمله کریدورهای ارتباطی مهم کشور محسوب می شود تصریح کرد : در طرح زمستانی امسال ۱۵۰ نفر نیروی راهداری با ۸۰ دستگاه ماشین آلات و نیروهای پلیس راه، هلال احمر، امداد خودرو و اورژانس در گردنه ها و مناطق صعب العبور شهرستان قزوین آماده باش هستند

ارسال سوالات و نظرات

۱۳۹۵ © قزوین آستان Qazvin Astan|اخبار امامزاده ها Emamzadeh news|امامزادگان|آستان نیوز|اخبار قزوین آستان|بقاع متبرکه ایران اسلامی